27810
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Guam Uçak Bileti

Ankara-Guam

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 10838 Kilometre

Ankara-Guam

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 13 Saat 12 Dakika

Puerto Rico, Kuzey Mariana Adaları, Virgin Adaları ve Amerikan Samoası ile birlikte Amerika Birleşik Devletlerine eyalet olmadan, özel toprak statüsünde olan Guam Toprakları, 1950 yılından beri Amerika’ya bağlılık yemini etmiş bulunan devlettir. Amerikan Başkanına bağlı olan ve valilik ile yönetilen Guam, Pasifik Okyanusunda bulunan Mariana Adalarının en güneyinde bulunan en büyük adasıdır. Toplam 162.000 kişinin yaşadığı Guam Toprakları’nın 5000 km. doğusunda ise Amerika Birleşik Devletlerinin 50. eyaleti olan Hawaii Adaları bulunur. Başkenti Hagatna, yüzölçümü sadece 541 km2., resmi dili İngilizce, para birimi ise Amerikan dolarıdır. Adaya 4000 yıl önce gelen yerli halk Çamorolar olarak adlandırılır. 1521’de ise Guam, ünlü Portekizli kaşif Magellan tarafından keşfedilmiş ve  200 yıl boyunca İspanyol sömürgesi olarak kalmıştır. 1898 yılında yaşanan İspanya savaşından sonra Paris Anlaşması ile Amerikan toprağı olan ada, 2.Dünya Savaşı yıllarında 1941 ile 1944 yılları arasında Japon işgalinde kalmıştır. 1950’de yapılan oylama ile Guam halkı tarafından Amerikan vatandaşlığı kabul edilmiştir. Guam adasında bugün adanın turizm ile birlikte temel gelir kaynağı olan ABD ordusunun önemli askeri üsleri bulunmaktadır. Türkiye’nin başkenti Ankara, 25 ilçesi ile birlikte toplam 25.437 km2. yüzölçümüne sahip,  Türkiye’nin en büyük 3. şehridir. Bugün 6 milyonu geçen nüfusu ile aynı zamanda Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehridir. 1923 yılında başkent olmasından sonra hızla gelişen Ankara’da ilk yerleşim ise; M.Ö. 9.yy. da Eski Tunç Çağında başlamıştır. Yüzölçümünün yarısı halen tarım arazisi olarak kullanılan şehirde; Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler ise; Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışındaki en önemli müzesi ise Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı’da bulunan Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Guam’a  ulaşacağınız havalimanı Guam Antonio B.Won Pat Uluslararası Havalimanı olacaktır. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile ortalama 20 saat sürecektir. THY Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanından Guam Antonio B.Won Prat Uluslararası Havalimanı’na tek veya iki aktarma ile uçuş gerçekleştiren tek havayolu firmasıdır. En uygun Ankara-Guam uçak bileti fiyatları ise; İstanbul Atatürk Havalimanından tek aktarma ile uçuş gerçekleştiren THY ürk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleşmektedir.

 

 

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Ankara ve çevresine hizmet veren havalimanı, Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içinde bulunmaktadır. 1951 yılında inşaatına başlanan ve 1955 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte hizmete açılan havalimanı, 2015 yılı istatistiklerine göre 12 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile bugün Türkiye’nin 3. büyük havalimanı konumundadır. Ankara Esenboğa Havalimanında TAV tarafından inşa edilen yeni terminal 2006 yılında hizmete girmiş ve havalimanının yolcu kapasitesi arttırılmış ve terminal alanı büyümüştür. İç ve dış hatlar terminali bir arada kullanılan Türkiye’nin ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında uluslararası güvenlik kodu, en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden 80 dakika içinde Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu durumlarda yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Tamuning ve Barrigada şehirleri arasında kalan Guam Antonio B.Won Pat Uluslararası Havalimanı, başkent Hagatna’nın 5 km. kadar doğusunda bulunan uluslararası havalimanıdır. Havalimanı Amerikan hükümetinin askeri kontrol bölgesi sınırları içindedir. Havalimanı adını Guam Topraklarını Amerikan Parlamentosunda ilk temsil eden delegeden almaktadır. Guam Havalimanı, 2.Dünya Savaşında kullanılmak üzere Guam No.2 adıyla 1943 yılında Japonlar tarafından inşa edilmiştir. Savaşın sonunda 1944 yılında adanın Amerikalılar tarafından geri alınması ile birlikte ismi değiştirilmiş ve Agana Havalimanı yapılmıştır. 1962 ye kadar sadece Amerikan askeri uçaklarının kullandığı havalimanı, 1967 yılında uluslararası sivil uçuşlara açılmıştır. Guam Havalimanından şehir merkezine ulaşım için araç kiralamanız veya taksi kullanmanız gerekmektedir.

 

 

En uygun Ankara-Guam uçak bileti ile ulaştığınız adada konaklama için önerilen bölge; adada bulunan otellerin çoğunun yer aldığı Tumon koyu ve çevresidir. Kapalı bir koy olan Tumon koyu denizi havuz berraklığındadır. Ayrıca adaya sürekli gelen Amerikan Ordusu savaş gemilerinden dolayı TGI Friday, Planet Hollywood ve Hard Rock Cafe gibi tüm popüler Amerikan restoranları Tumon Koyu çevresinde bulunmaktadır. Koyun kuzeyi askeri bölgedir dolayısıyla girişe yasaktır, ancak güneyinde bulunan egzotik plajlar ise muhteşem güzelliktedir.Her ne kadar Guam mutfağı Filipin ve diğer tropik mutfaklara yakın bir mutfak olsa da adada bulunan restoran zincirleri nedeniyle adada baskın olan mutfak Amerikan mutfağıdır. Hamburger ve steakhouse, Guam adasında en sık göreceğiniz yemekler olacaktır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X