18285
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Goa Uçak Bileti

Ankara-Goa

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 4839 Kilometre

Ankara-Goa

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 5 Saat 53 Dakika

Kuzeyinde Maharashtra eyaleti, doğu ve güneyinde Karnataka eyaleti, batısında ise Arap Denizi ile çevrili olan Goa, Hindistan’ın batı sahilinde muhteşem plajları, bir Avrupa şehrine benzeyen şehir mimarisi ve sayıları hızla artan çok yıldızlı otelleri ile Hindistan’ın en popüler tatil cennetidir. Goa eyaleti aynı zamanda Hindistan’ın en küçük eyaleti olmasına karşın GSMH ölçülerine göre Hindistan’ın en zengin bölgesidir. Goa’da bulunan Portekiz mimarisinin sebebi ise; eyaletin Hindistan gibi İngiliz sömürgesi değil, 1510 yılından 1961 yılına kadar Portekiz sömürgesi olmasından kaynaklanmaktadır. İlk yerleşimin 30.000 yıl önce başladığı kanıtlanan Goa eyaletinin başkenti Panaji, en büyük şehri ise Vasco de Gama’dır. Tarihi şehri Margao ise Portekizli denizcilerin ilk ayak bastıkları bölgedir. Goa’da resmi dil Konkani’dir, Sanskritçe ve İngilizce 2. ve 3. dil olarak kullanılır. Sanskritçe uzun çimen anlamına gelen Goa, bu adı hak edercesine zengin bitki florası ile dünyanın sayılı bio çeşitlilik merkezlerinden de birisidir. İki bölgeye ayrılan Goa’da kuzey bölüm eğlence ve parti arayanlar, güney bölüm ise sakinlik ve huzur arayanlar için uygundur. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ve en kalabalık 2. şehri olan Ankara, coğrafi olarak Anadolu’nun merkezinde, İç Anadolu’da bulunan şehridir. Korunaklı konumu itibariyle 1.Dünya Savaşından sonra ülkenin bağımsızlığı için verilen Kurtuluş Savaşının merkezi olan Ankara, 1923 yılında yeni cumhuriyetin yeni başkenti olarak ilan edilmesinden sonra hızla gelişmiştir ve büyümüştür. Bilinen tarihi 10.000 yıl öncesine kadar uzanan Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Çok fazla turistik olmayan Ankara’da bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Goa’ya en uygun Ankara-Goa uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde kullanacağınız havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Goa uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Goa Dabolim Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile ortalama 26 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Qatar Airways ve Lufthansa Airlines Ankara Esenboğa Havalimanından tek veya iki aktarmalı uçuş ile Goa Dabolim Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Goa uçak bileti fiyatlarının Doha üzerinden tek aktarma yapan Qatar Airways uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçesi sınırları içinde ve şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan uluslararası havalimanıdır. 1951 yılında inşa edilmeye başlanan ve 1955 yılında hizmete açılan Ankara Esenboğa Havalimanı, 2015 yılında 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanı haline gelmiştir. Havalimanında yapılan tüm revizyonların yetersiz kalması nedeniyle TAV tarafından yapılan yeni terminal ise beklenen süreden 1 yıl önce, 2006 yılında hizmete girmiştir. Bu sayede Ankara Esenboğa Havalimanının 182.000 m2. ye yükselen terminal alanı, Türkiye’nin ikinci büyük terminal alanı haline gelmiştir. İç ve dış hatlar terminali bir arada olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Goa Dabolim Uluslararası Havalimanı, Dabolim şehrinde Vasco de Gama şehrine 4 km., Güney Goa’ya 23 km., başkent Panjim’e ise 30 km. uzaklıkta bulunan Hindistan’ın en büyük 9. havalimanıdır. Havalimanı Goa eyaletinde sivil ve askeri havacılığın beraber kullandığı tek havalimanıdır. 1955 yılında Portekizliler tarafından yapılan havalimanı, 1961 de Goa’yı Portekizlilerden geri almaya çalışan Hindistan Hava Kuvvetleri tarafından bombalanmıştır. 1966 yılında havalimanı revize edilene kadar Goa plajlarına ulaşmak için “çiçek çocukları hippiler” Mumbai Havalimanı kullanmıştır. Uluslararası ve yerel uçuşlar için ayrı, ayrı 2 terminali bulunan havalimanına hafta içi 13.00-21.00 saatleri arasında ortalama 50 adet uluslararası havayolu firması iniş-kalkış yapmaktadır. Goa Havalimanı dünyada askeri uçuşlar için hafta içi öğleden önce kapatılan tek havalimanıdır. Goa Dabolim Havalimanından şehir merkezi Panjim’e ulaşım için taksi, otobüs ve tren kullanabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım için taksi ile Vasco de Gama’ya gitmeniz ve buradan Panjim’e giden otobüslere binmeniz gerekir. Havalimanına en yakın tren istasyonu ise 1 km. uzaklıktaki Dabolim tren istasyonudur. Taksi ile 40 dakika içerisinde ortalama 50 INR ücret karşılığında Panjim şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak taksiler ile yoğun sezonda mutlaka pazarlık yapılması gerektiğini hatırlatalım.

 

 

En uygun Ankara-Goa uçak bileti alarak ulaştığınız Goa’da eğer eğlence arıyorsanız Goa’nın kuzey kesimdeki otellerde, sakinlik, beyaz kumsallar ve deniz istiyorsanız güney kesimindeki otellerde kalmanız tavsiye edilir. Kuzey Goa’nın hala 1960 lardan kalma hippi partilerinin yapıldığı plajlara en yakın konaklama bölgesi; Calangute’dir. Goa’ya geldiğiniz görmeniz gereken iki eser; Unesco Dünya Mirası Listesinde de bulunan Bom Jesus Bazilikası ve Eski Goa Manastırlarıdır. Goa Devlet Müzesi ve Goa Havacılık Müzesi gezmeniz gereken müzeler olark sıralanır. Bunun dışında Goa muhteşem güzellikte plajları olan bir tatil şehridir. Kuzey kesimde Anjune, Baga ve Calangute plajları, güney kesimde ise Agonda ve Palolem Plajları mutlaka görülmesi gereken plajlardır. Goa her ne kadar uzun yıllar Portekiz sömürgesi olarak kalsa da şehirde hakim olan mutfak Hint mutfağıdır. Hint mutfağında tüm yemekler aşırı baharatlıdır. Goa’da tavsiye edilen ise; tüm deniz ürünleri, hindistan cevizi ve diğer tropik meyveler ile körili pilav, Portekiz mutfağında ise Prawn Balchao ve Kingfish in Garlic gibi lezzetlerdir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X