6241
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Fiji Uçak Bileti

Ankara-Suva

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 15870 Kilometre

Ankara-Suva

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 19 Saat 20 Dakika

Güney Pasifik Okyanusunda, Avustralya kıtasının doğusunda kalan Fiji Adaları Cumhuriyeti, toplam 822 ada ve adacıktan oluşan bir ülkedir. 822 adanın 215 i tamamen ıssızdır, 110 ada üzerinde ise yerleşim mevcuttur. Bu adalardan en büyük iki ada olan Viti Levu ve Vanua Levu’da nüfusun %87 si yaşamaktadır M.Ö 1000 yılında ilk yerleşimin başladığı düşünülen Fiji Adaları, M.S. 17.yy. da Hollandalı gezgin Abel Tasman tarafından keşfedilmiştir. 1970 de bağımsızlığını ilan edene kadar İngiliz sömürgesi olarak kalan adalarda yaşayan İngiliz kökenli Hintliler ise ancak 1987 yılında gönderilebilmiştir. 2009 yılında ise Fiji Adalarında cumhuriyet ilan edilerek adalar tamamen İngiliz kontrolünden çıkmıştır. Başkent Sevu, Viti Levu adasında bulunur. Nadi ve Lautoka diğer önemli iki şehridir. Adaların geliri ise turizmin yanı sıra asıl şeker üretimindendir. Lautoka ise Fiji Adalarında en büyük şeker değirmenine sahip liman şehridir. Türkiye’nin Başkenti Ankara, 81 şehri arasında 6 milyonu aşan nüfusu ile aynı zamanda İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehridir. 1923 yılında cumhuriyetin ilanı ile birlikte başkent olan Ankara, Anadolu’nun merkezinde, İç Anadolu bölgesindedir. 1.Dünya Savaşından sonra Türkiye’nin bağımsızlığı için verilen Kurtuluş Savaşının merkezi olan şehir, başkent olmadan önce tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan küçük bir kasabadır. Bugün 25.437 km2. yüzölçümünün yarısı halen tarım arazisi olarak kullanılan Ankara’da ilk yerleşim 10.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının egemenliğinde kalan ve çok fazla turistik olmayan Ankara’da bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Fiji’ye en uygun Ankara-Fiji uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanından uçuş gerçekleştirmeniz gerekecektir. En uygun Ankara-Fiji uçak bileti ile ulaşacağınız havalimanı ise; Fiji Nadi Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, en iyi aktarma ile ortalama 25 saat sürecektir. THY ve Qatar Airways Ankara Esenboğa Havalimanından iki veya üç aktarmalı olarak Fiji Nadi Uluslararası Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Fiji uçak bileti fiyatları ise süresi daha uzun sürse de Doha ve Hong Kong üzerinden aktarma yapan Qatar Airways uçuşlarında gerçekleşmektedir. Şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın Akyurt ve Çubuk ilçesi sınırları içinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Ankara ve çevresine hizmet veren havalimanı, 2015 yılı verilerine göre 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanı haline gelmiştir. İnşaatına 1951 yılında başlanan havalimanı ve 1955 yılında sivil havacılık hizmeti vermeye başlamıştır. Ankara Esenboğa Havalimanı, Havalimanının artan kapasitesi nedeniyle yapılan revizyonlar yetersiz kaldığı için TAV tarafından yapılan yeni terminal ise beklenen süreden 1 yıl önce, 2006 yılında hizmete girmiştir. Bu sayede Ankara Esenboğa Havalimanının terminal alanı 182.000 m2. ye ulaşmış ve Türkiye’nin ikinci büyük terminal alanı haline gelmiştir. İç ve dış hatlar terminali bir arada ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise İstabul Atatürk Havalimanı ile birlikte en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu hallerde yaklaşık olarak 10 dakikadır.

 

 

Fiji Adaları Cumhuriyeti’nin en büyük uluslararası havalimanı olan Nadi Havalimanı, Vitu Levi Adasının batısında bulunmaktadır. Nadi şehir merkezine 10 km., Lautoka şehrine ise 20 km. uzaklıkta bulunan havalimanı, başkent Suva’da bulunan Nausori Uluslararası Havalimanına ise 192 km. uzaklıktadır. 1939 da İngiltere’den gelen para ile Yeni Zelanda devleti tarafından inşa edilen havalimanı, 1940 yılında hizmete açılmıştır. 2.Dünya Savaşında Amerikan Ordusu tarafından kullanılan Fiji Nadi Havalimanı, Fiji Adalarında dışarıdan gelen yolcuların %97 sinin iniş yaptığı havalimanıdır. Havalimanından şehir merkezine araç kiralayarak, taksi veya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Sunbeam, Coralsun, Pasific Transport ve Classic Bus gibi özel otobüs firmaları Fiji Nadi Havalimanında Havaş benzeri hizmet vermektedir ve sadece şehir merkezine değil, adada bulunan pek çok noktaya bu otobüslerle ulaşım mümkündür.

 

 

En uygun Ankara-Fiji uçak bileti ile geldiğiniz Fiji Adalarında havalimanından 4 aylık vize almanız mümkündür. Suva ve Nadi şehir merkezleri ise konaklama için tavsiye edilir. Ancak Suva başkent olduğu için konaklama ücretleri Nadi’ye göre biraz daha pahalıdır. Suva ‘da Fiji Museum, Parlamento Binası, Sacred Heart Katedrali, Colo-I-Suva Orman Parkı, Tappoo City ve Albert park görmeniz gereken mekanlar arasındadır. Nadi ise doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. Sabeto Hot Springs and Mud Pool, Gardens of the Sleeping Giant, Sri Siva Subramaniya Tapınağı, Denarau Plajı, Subar Maniya ve Navala Village, Nadi şehrinde gezeceğiniz mekanlardır.Fiji tropik bir ada ülkesidir. Dolayısıyla Fiji mutfağında balık, pirinç, ekmekağacı meyvesi ve hindistan cevizi ağırlıktadır. Ayrıca bol baharatlı Hint yemeklerine de sıkça rastlanır. mutlaka denemeniz gereken yerel lezzetler arasında ise kokoda, vutu, paulsami, ananaslı bake, tropikal meyveler ve tatlı patates bulunur.

 

 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X