16344
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Dortmund Uçak Bileti

Ankara-Dortmund

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2321 Kilometre

Ankara-Dortmund

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 36 Dakika

 

Dortmund; Almanya’nın ikinci, Avrupa’nın yedinci ve dünyanın otuz dördüncü en büyük şehri olarak kabul edilmektedir. Ruhr Bölgesinin en büyük şehri olan Dortmund’un yeşillik alanlarla kaplı olması, tarihi yapıları ve teknolojik anlamda hızlı ilerleme göstermesi gibi durumları sebebiyle tercih edildiği gözlemlenmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan direkt Dortmund Havalimanı’na uçuş seçenekleri sayesinde herhangi bir aktarma yapmadan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. . Uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat 15 dakikalık bir zaman dilimi olarak görülmektedir. Dortmund’a yolcuğunuz için en uygun Ankara Dortmun uçak bileti tüm havayollarını tek ekranda karşılatırabildiğiniz sitemizde tercihinize sunulmaktadır. Dortmund Havalimanı, hem uluslararası hem de şehirlerarası uçuş seçeneklerinin değerlendirilmekte olduğu yerlerden bir tanesidir. Dortmund şehrine ortalama olarak 10 km bir mesafede ve doğuda yer alan Dortmund Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok seçenekten bulunmaktadır.

 

 

Dortmund Havalimanı içerisinde Duty Free’den vergisiz alışveriş yapma imkanına sahip olduğunuz uçuş saatini beklerken, havalimanı içerisinde bulunan kafe ve restoranlar sayesinde vaktin nasıl geçeceğini anlamayacaksınız. Ünlü markaların mağazalarının da bulunda Dortmund Havalimanı’nda kampanya dönemlerinde bir çok fırsat yakalayabilirsiniz. Dortmund Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehrin merkezi noktalarına ulaşım sağlamak için değerlendirilebilecek seçenekler şöyledir; Şehir merkezine ulaşım sağlamanın en ekonomik yolu olarak otobüs seçenekleri göz önüne gelmektedir. Airport Ekspress otobüsünü kullanarak, Dortmund Havalimanı’ndan şehre ulaşmak mümkündür. Bir diğer otobüs seçeneği ise 440 numaralı otobüs hatlarıdır. Bu otobüs hattını kullanarak tren hattına geçiş imkanı bulunmaktadır. 440 numaralı otobüs hatlarını kullanarak Aplerbeck istasyonuna gidilmesinin ardından U47 tren hattına aktarma yapılması, şehir merkezine ulaşım sağlanması açısından önemlidir. Airport Shuttle kullanarak da Hozwickede istasyonundan trene binerek şehir merkezine ulaşmak da mümkün olabilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Konforlu ve hızlı ulaşım isteyenlerin tercihi olan taksi seçeneği ile Dortmund Havalimanı’ndan şehir merkezine 25 dakikalık bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüs ya da diğer ekonomik olarak uygun ulaşım seçeneklerinin yanında bir miktar pahalı olsa da, uzun süreli yol olmadığından tercih edilmesi mümkün olmaktadır.

 

 

 

Dortmund’a gelen ziyaretçilerin Almanya’nın bu güzel şehrinde muhakkak görmesi gereken yerler bulunmaktadır. Yeşil eyalet olarakta adlandırılan Dortmund su yolları, parklar, tarlalar, yeşil alanlar ve özellikle korular ile kaplıdır. Bir futbol şehride olan Dortmund dünya futbolunda önemli yere sahip Borussia Dortmund takımı sayesinde de oldukça bilinmektedir. Signal Iduna Park stadı ateşli Dortmund taraftarları ve zihinlere kazınan atmosferi ile maç olan bir dönemde gitmeniz durumunda mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Dortmund Center yılbaşı döneminde giderseniz 45 metre uzunluğunda noel ağacı ve etrafında kurulan Pazar ile Alter Markt’ta bulunmaktadır. Ostwall muesum olarakta geçen Dortmunder U Modern ve Çağdaş Sanat eserlerini bünyesinde barındıran görmeniz gerken yerlerden biridir. Görmenizi tavsiye ettiğimiz diğer yerler ise; Dortmund Zoo, Museum Für Kunst and Kulturgeschichte, Hoesch Museum, Maienkirche ve Brauerei – Museum şeklindedir. Türkiye’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehirleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Cumhuriyet’in kurulmasından önce küçük bir şehir olarak göz önüne gelmekte olan şehir, Cumhuriyetin ilanının ardından büyük bir gelişme göstermiştir. Kentin görkemli binaları ve Atatürk’ün kabrinin bulunmakta olduğu Anıtkabir dünyanın en çok merak ettiği yerler arasında sayılmaktadır. En uygun Ankara Dortmund uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak seyahat etmek planında olan kişilerin, uçuş için kullanabilecekleri havalimanı seçeneği ve havalimanına ulaşım seçeneklerini belirtmek doğru olacaktır.

 

 

Ankara’nın tek havalimanı olma özelliğini elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, hem uluslararası uçuşlar hem de şehirlerarası uçuşların yapıldığı bir havalimanı seçeneğidir.  Devlet kadrolarının yoğun olarak kullanılmakta olduğu bu havalimanında ihtiyaca göre pek çok seçeneği bulmak kolay olmaktadır. Özellikle dış hatlar yolculuğu yapılması durumunda bekleme için çeşitli kafelerin bulunduğunu belirtmek gerekecektir. Duty Free ise vergisiz alışveriş imkanı sunmakta olan bir seçenek olarak uçuş için bekleyenlerin dikkatini çekmektedir. Esenboğa Havalimanı ilçe olarak Akyurt’a bağlı olarak kabul edilmektedir. Başkentin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’na Kızılay ve AŞTİ dahil olmak üzere pek çok noktadan ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bunlardan bahsederek kişilerin kendileri için en uygun seçeneği değerlendirme imkanı elde etmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Akyurt ilçesinde bulunmakta olan bu havalimanı, çok sefer yapması durumuyla dikkatleri üzerine çekmesinin yanı sıra güvenli uçuş seçenekleri sunması açısından da seyahat planı yapan kişilerin memnuniyet duymasına neden olmaktadır. Şehrin önemli noktalarıyla havalimanı arasında faaliyet göstermekte olan otobüs seçenekleridir. Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olması önemli özellikleri arasında yer almaktadır. 442/A ve 442/K hat numaralı otobüsler olarak bilinmekte olan Belko Air; sabah 06.00 ile gece 00.00 arasında hizmet vermektedir. 45 kişilik kapasitesi olan otobüslerde host hizmeti de bulunmaktadır.

 

 

AKM, Ankara Arena, Sıhhiye, Güvenpark ve Ulus semtlerine gitmekte olan otobüslerin sefer aralıkları çok uzun olması sebebiyle, bu seçenekleri değerlendirecek olanların sefer saatlerini dikkatlice incelemesi tavsiye edilmektedir.  442-3 numaralı hat otobüslerinin AKM, Güvenpark, Ankara Arena gibi noktalardan havalimanına direkt gidiş seçenekleri değerlendirilmesi sağlıklı imkanlar arasında yer almaktadır. Esenboğa Havalimanı’ndan en uygun Ankara Dortmund uçak bileti seçeneklerini kullanacak olanların şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak istemeleri durumunda kullanabilecekleri en hızlı ve konforlu seçenek taksiler olarak göz önüne gelmektedir. Fakat Esenboğa Havalimanı’nın şehrin merkezi noktalarına uzak olması, ücretin pahalı olması durumuna sebep olmaktadır. Maddi anlamda sıkıntı çekmeyenlerin kullanması tavsiye edilmektedir. Bu şehirde vakit geçirenlerin, farklı bir şehre seyahat etmeden önce muhakkak görmesi gereken yerler; Anıtkabir, Atatürk Evi ve Müzesi, Ankara Kalesi, Kızılay Meydanı ve Çankaya olacaktır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X