22957
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Dominik Uçak Bileti

Ankara-Dominik

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9739 Kilometre

Ankara-Dominik

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 11 Saat 51 Dakika

Karayipler Denizinde Küba’nın doğusunda bulunan ve Küba’dan sonra Karayiplerdeki 2. büyük ada olan Hispanyola Adasında Haiti ile komşu ülke Dominik Cumhuriyeti, adanın doğu kısmında bulunan ve Hispanyola Adasının 2/3ünü kaplayan ülkedir.  Avrupalıların Amerika Kıtasında yerleştiği ilk yerleşim bölgesi olan Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santa Domingo ise Amerikalıların ilk sömürgesidir. Kristof Kolomb’un yeni dünyayı keşfe çıktığında ilk keşfettiği ada olan Dominik Cumhuriyeti, özellikle son yıllarda yapılan büyük otel yatırımları ile Karayiplerde çok popüler bir tatil destinasyonu haline gelmiştir. Ülkenin kuruluşu 1821 yılıdır, ancak sürekli yaşanan siyasi kargaşalar ve diktatörlük yönetimleri  nedeniyle hala oturamamış bir yönetim söz konusudur. Bugün Dominik Cumhuriyeti temsili monarşi ile yönetilmektedir, ülkenin resmi dili ise İspanyolca’dır. Türkiye’de İç Anadolu Bölgesinde, denize kıyısı olmayan başkent Ankara 6 milyona yaklaşan nüfusu ile İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık 2. şehridir. Başkent olmadan önce küçük bir kasaba olan Ankara, Kurtuluş Savaşının yönetim merkezi olduktan sonra 1923 yılında başkent ilan edilmiş ve hızla gelişmiştir. Ankara’nın nüfusu o dönem Türkiye ortalamasının 2 katı kadar hızla artmıştır. İlk yerleşimin M.Ö. 9.yy. da başladığı Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışındaki en önemli müzesi ise Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı’da bulunan Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Dominik Cumhuriyeti’ne en uygun Ankara-Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Ankara’dan en uygun Ankara-Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak ineceğiniz havalimanı ise Santa Domingo Las Americas Uluslararası Havalimanıdır.  Uçuş süreniz en iyi aktarma ile yaklaşık 22 saat sürecektir. Türk Hava Yolları Ankara Esenboğa Havalimanından iki aktarma ile Dominik Cumhuriyeti Santa Domingo Las Americas Uluslararası Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmasıdır. En uygun Ankara-Dominik Cumhuriyeti uçak bileti fiyatlarının İstanbul ve Bostan, ABD üzerinden iki aktarma ile Dominik Cumhuriyeti’ne uçan  Türk Hava Yolları uçuşlarında olduğunu belirtelim.

 

 

Ankara’nın Akyurt ve Çubuk ilçe sınırlarına yayılmış bulunan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan ve Ankara ile çevre ilçelerine hizmet veren uluslararası havalimanıdır. 1951 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte inşaatına başlanan havalimanı, 1955 yılında hizmete açılmıştır. Daha çok iç hatların yoğun olarak çalıştığı Ankara Esenboğa Havalimanı, 2015 yılında 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır. Havalimanında hızla artan yolcu trafiği nedeniyle yapılan revizyonlar yetersiz kalmış ve TAV tarafından yeni terminal inşa edilerek hesaplanan süreden bir yıl önce, 2006 yılında hizmete girmiştir. Bu sayede havalimanında 182.000 m2. ye ulaşan terminal alanı, Türkiye’nin ikinci büyük terminal alanı haline gelmiştir. İç ve dış hatlar terminali bir arada Türkiye’nin ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu hallerde yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Dominik Cumhuriyetinde 8 adet uluslararası havalimanı bulunur. Türk Hava Yolları sadece başkent Santa Domingo’da bulunan Las Americas Uluslararası Havalimanına iniş yapmaktadır. Las Americas Havalimanı, Santa Domingo ile Boca Chica şehirleri arasında, şehir merkezinin 20 km. doğusunda bulunan ve 2015 istatistiklerine göre yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesi ile ülkenin en yoğun 2. havalimanıdır. 1959 yılında hizmete açılan havalimanının adı 2002 yılında değiştirilmiştir. Son yıllarda yapılan revizyonlar ile havalimanı modern bir görünüme kavuşmuş ve 2 yeni terminal eklenmiştir. 2017 yılında havalimanından 15 yeni destinasyona uçuş planlanmaktadır. Santa Domingo Havalimanından şehir merkezine ulaşım ancak taksilerle ve araç kiralayarak mümkün olmaktadır. En uygun Ankara-Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile ulaştığınız Santa Domingo’da şehir içi ulaşım çok rahat sağlanmaktadır. Konaklama için şehir merkezinde bulunan büyük otel zincirlerinde kalabileceğiniz gibi, çok daha düşük bir bütçeyle şehir merkezine uzak bölgeleri de tercih edebilirsiniz. Santa Domingo’da görmeniz gereken yerler arasında; Amerika kıtasında bulunan en eski katedral olan ve yapımına 1512 yılında başlanan Cetadral Primada de America, yine Amerika kıtasında 1502 yılında ilk taş döşenmiş sokak olan Las Damas Sokağı, Amerika kıtasındaki en eski askeri bina olan Fortaleza Ozama, Panteon Nacional, Museo de las Casas Reales, Alcazar de Colon, El Conde Sokağı, Los Tres Ojos, Plaza Espana, Çin Mahallesi ve Isla Catalina bulunur.

 

 

Dominik Cumhuriyeti’nin mutfağı Orta ve Güney Amerika Mutfağı’ndan etkilenmiş bir mutfaktır. Ada ülkesi olduğu için deniz ürünleri, Karayiplerin tropikal meyveleri ve siyah fasulye yemeklerde çok sık kullanılmaktadır. Muz püresi Mangu, Creole Soslu Yengeç, özellikle öğlen saatlerinde her yerde bulabileceğiniz ve pirinç, siyah fasulye, et ve kızarmış muz ile yapılan La Bandera Dominicana, yeşil muz, tavuk veya et ve avakado ile yapılan Sancocho, içli köfte Quipes, kısıra benzeyen Tipili  ve Habichuela Dominik Cumhuriyetinde denenmesi gereken özel lezzetler arasındadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X