7116
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Corfu Uçak Bileti

Ankara-Corfu

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 8506 Kilometre

Ankara-Corfu

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 10 Saat 21 Dakika

Ereikousa, Mathraki ve Othonoi adalarını da kapsayan Corfu Bölgesel Yönetiminin merkezi olan Yunanca adıyla Kerykyra, dünyada bilinen adıyla ise Corfu Adası, Yunanistan’ın Adriyatik Denizi girişinde bulunan ve etrafındaki bu üç ada ile birlikte nüfusu 100.000 i geçen çok turistik bir Yunan adasıdır. Corfu Adası Adriyatik Denizinde bulunan 2. büyük adadır. Arnavutluk’dan 3 ile 23 km. arasında değişen uzunlukta boğazlarla ayrılan ve Antik Yunan tarihi ile de bağlantısı olan ada, tarih boyunca stratejik konumu nedeniyle Yunanistan için çok önemli bir adadır. Corfu Adası tarih boyunca Osmanlı akınlarından Avrupa’yı koruyan bir kale görevi görmüştür. 2007 yılında Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan 588 km2. yüzölçümüne sahip Corfu Adası, ortaçağdan kalma evleri, korsanlardan koruma amaçlı inşa edilmiş daracık sokakları ve toplam 217 km. uzunluğundaki plajları ile Avrupa’da çok turistik bir destinasyondur. Corfu adasında bulunan 4 milyon zeytin ağacı ise, ada 1500 lerin ortasında Fransa egemenliğindeyken Fransa Kralı II. Henry’nin eşi Kraliçe Catherine Medici’nin, Corfu Adasına dikilecek her bir zeytin ağacı için 1 altın vereceğini söylemesi üzerine halk tarafından dikilmiş ve korunarak bugüne kadar ulaşmıştır. 2.Dünya Savaşında Almanlar tarafından işgal edilen ada, 1944 yılında İngiliz Hava birlikleri tarafından teslim alınmıştır. Türkiye’nin merkezinde, İç Anadolu Bölgesinde bulunan Türkiye’nin başkenti Ankara, 1. Dünya Savaşından sonra Anadolu’nun işgali üzerine başlayan Kurtuluş Savaşının da merkezi olan şehirdir. Tarihi M.Ö.9.yy. Eski Taş Çağına kadar uzanan Ankara, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Bugün ise 6 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci, 25.437 km2. yüzölçümü ile 3. büyük şehridir. Yabancı turistlerin tarihi bir şehir olarak çok fazla tercih etmediği Ankara, 1923 yılında kurulan cumhuriyetin yeni başkenti olarak ilan edildikten sonra hızla gelişmiş ve nüfusu artmıştır. Bugün sanayii gelişmiş olsa da şehrin topraklarının yarısı hala tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Ankara’da Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışında bulunan en önemli müzesi ise; Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı’da bulunan Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Yunan Adası Corfu’ya en uygun Ankara-Corfu uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Corfu uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Kerykyra (Corfu) Ioannis Kapodistrias Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, uçuşunuz aktarmalı olarak yapılabileceği için aktarma saatine bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Lufthansa Airlines Ankara Esenboğa Havalimanından iki aktarmalı olarak Corfu Ioannis Kapodistrias Uluslararası Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Corfu uçak bileti fiyatlarının Münih ve Köln Üzerinden aktarma yapan Lufthansa Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içinde bulunan ve Ankara ve çevresine hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Havalimanının inşaatına 1951 yılında başlanmış ve 4 yılda tamamlanarak 1956 yılında hizmete açılmıştır. Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, TAV tarafından inşa edilen ve 2006 yılında açılan yeni terminali ile yıllık yolcu kapasitesini 12 milyona çıkartmıştır. Yurtdışı uçuşların daha çok aktarmalı olarak gerçekleştiği Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Ankara Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise; İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu durumlarda yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Corfu Ioannis Kapodistrias Uluslararası Havalimanı, Corfu şehir merkezinin 3 km. güneyinde, Pontikonasi kasabasının ise sadece 0.5 km. yakınında bulunan, tarifeli ve charter uçakların kullandığı uluslarası havalimanıdır. 1937 yılında inşa edilen havalimanı, 2.Dünya Savaşı boyunca ALman ve İtalyan Hava Birlikleri tarafından kullanılmıştır. Savaştan sonra 1949 yılında tekrar hizmete açılan Corfu Havalimanı, 1962 yılında uluslararası havalimanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanında yeni terminal ise 1972 yılında hizmete girmiştir. Nisan-Ekim ayları arasında çok yoğun olan ve tam denizin kenarına inşa edildiği için, havalimanına uçaklar inerken adeta denizin üzerine iniyormuş hissi yaratan Corfu havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama veya otobüs gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. Terminalin hemen çıkışında bulunan 5 ve 6 numaralı yerel otobüsler ile 10 dakika içinde adanın merkezinde olmanız mümkündür.

 

 

En uygun Ankara-Corfu uçak bileti satın alarak ulaştığını Corfu Adasında konaklama için önerilen bölge; adanın tüm olanaklarından yararlanabileceğiniz ve adayı rahatlıkla gezebileceğiniz Corfu Town yani şehir merkezidir. Koylarda bulunan oteller ise lüks konaklamayı tercih edenler için önerilir. Corfu Adasında bulunan Old Town bölgesi, Venedik Dükalığı döneminden kalan evleri ve daracık sokakları ile adanın en eski yerleşim bölgesidir ve Unesco Dünya Mirası Listesindendir. Old Town Bölgesi, iki tarafında 16.yy.da yapılmış iki büyük kale ile korunmaktadır. Corfu Town’a 10 km. uzaklıktaki The Achilleion ise Avusturya İmparatoriçesi I.Elizabeth’in yazlık sarayıdır ve muhteşem bir mimariye sahiptir. Corfu Adasının en yüksek tepesinde  Pantokrator Manastırı bulunur. Corfu Town’un 33 km. kuzeydoğusunda bulunan Kassiopi köyü ise çok turistik, ancak tamamen doğal yapısı korunmuş bir balıkçı köyüdür. Corfu Town’un 25 km.kuzeybatısında yer alan Paleokastritsa Koyu ve 26 km. batısında kalan Glyfada Plajı mutlaka görmeniz gereken yerlerdir. Almyros, Ermones ve Agios Stefanos Plajları ise adada bulunan popüler plajlardır. Arkeoloji Müzesi, Asya Müzesi, Aziz Spyridon Kilisesi, adanın çevresinde bulunan ve her biri bir Yunan adasını temsil eden Helen Diasporası için 1864 yılında yapılmış Enosis Anıtı görülmesi gereken diğer eserlerdir. Fare Adası ise yemyeşil bir adadır ve üzerinde hac yolu olarak kullanılan M.S. 6.yy.dan kalma bir manastır bulunmaktadır. Efsaneye göre bu ada Fırtına Tanrısı Poseidon tarafından kayaya dönüştürülen, aslında Ulyses gemisidir. Corfu adasında tadabileceğiniz Yunan lezzetleri, en iyi meyhane benzeri tavernalarda servis edilmektedir. Özellikle Türkiye’deki tatil bölgelerinden çok daha uygun fiyata servis edilen tüm deniz ürünleri ve mezeler, mutlaka denemesi gereken lezzetlerdir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X