96902
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Cook Adaları Uçak Bileti

Ankara-Rarotonga

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 17639.75 Kilometre

Ankara-Rarotonga

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 21 Saat 23 Dakika

 

Ankara, Türkiye’nin başkentidir. Ankara’nın toplam nüfusu, 4 küsür milyondur. Ankara’nın sahip olduğu havaalanlarından bir tanesi olan ve sivil kategoride hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı, aynı zamanda uluslararası bir havaalanıdır ve Ankara ile Cook Adası arasında gerçekleşecek olan seyahat için gerekli olan en uygun Ankara Cook Adası uçak bileti, bu havaalanından temin edilmektedir. Ankara ve Cook Adası arasındaki havayolu ulaşımının aktarmalı olarak toplam süresi, aktarma sıklığına bağlı olarak en az 27 saat 20 dakika, en fazla 47 saat 50 dakika sürmektedir. Ankara’dan Cook Adası’na en uygun Ankara Cook Adası uçak bileti satışı yapan ve doğrudan uçuş seferi düzenleyen havayolu firması bulunmamaktadır fakat Ankara’dan Cook Adası’na aktarmalı uçuş seferleriyle ulaşmak mümkündür. Ankara’dan Cook Adası’na ulaşabilmek için öncelikle Yeni Zelanda Havalimanı’na ulaşılmalıdır. En uygun Ankara Cook Adası uçak bileti bulabileceğiniz havayolu firmaları arasında Türk Hava Yolları (THY), Korean Air, Asiana Airlines, Air New Zealand ve Virgin Australia firmaları yer almaktadır. Ankara’dan Yeni Zelanda’ya aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen ortak havayolu firmaları seçeneklerinden bir tanesi Türk Hava Yolları (THY), Asiana Airlines, Korean Air ve Air New Zealand firmasıdır. Türk Hava Yolları (THY), Asiana Airlines, Korean Air ve Air New Zealand firmalarının, Yeni Zelanda’ya düzenlediği ortak uçuş seferleriyle, sırasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı ve Güney Kore Seul Havalimanı aktarmalı olarak Yeni Zelanda Auckland Havalimanı’na ulaşılabilmektedir.

 

 

 

Cook Adası, Güney Büyük Okyanusya’da yer alan ve Yeni Zelanda’ya bağlı olarak; 15 küçük adadan meydana gelen takımadalar ülkesidir. Cook Adası’nın başkenti Raratonga atolündeki Avarua kentidir. Cook Adası Amerikan Samoası’nın güney kısmında, Tonga’nın doğu kısmında, Yeni Zelanda’nın kuzeydoğu kısmında, Pitcairn’in kuzeybatı kısmında ve Kermadec’in kuzey kısmında yer almaktadır. İsmini İngiliz denizci James Cook’tan alan Cook Adası, kuzey ve güney olarak 2 guruba ayrılmıştır. Toplam nüfusu 19 milyondur. Cook Adası’nda gezilmesi ve görülmesi gereken başlıca yerler arasında Wreck of the Matai, Cook Island Christian Church, Cook Islands Cultural Villagei Hospital Hill Lookout ve St. Joseph’s Cathedral yer almaktadır. Bu bölgeler dışında Zion Church, Julian Dashwood’s House ve Arai-Te-Tonga da, Cook Adası’nın gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri arasında bulunmaktadır.

 

 

Cook Adası’nda Rarotonga Havalimanı, Aitutaki Havalimanı ve Atiu Island Havalimanı olmak üzere toplam 3 adet havaalanı bulunmaktadır fakat bu havaalanları arasında Cook Adası’nın havayolu ulaşımını gerçekleştiren ve uluslar arası kategoride hizmet veren tek havaalanı, Cook Adası’nın başkenti Rarotonga kentinde yer alan Rarotonga Havalimanı’dır. Rarotonga Havalimanı’nın uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında Air New Zealand, Virgin Australia, United Airlines, Jetstar ve Qantas Airlines; Atiu Island Havalimanı’nın uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında Air Rarotonga firması; Aitutaki Havalimanı’nın uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında ise Air New Zealand ve Air Rarotonga firmaları yer almaktadır. En uygun Ankara Cook Adası uçak bileti temin edilerek, Ankara ve Cook Adası arasında gerçekleşen havayolu ulaşımının çıkış noktası olan Rarotonga Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek ulaşım seçenekleri arasında servisler ve ticari taksiler yer almaktadır. Şehir merkezine araç kiralayarak ulaşılabileceği gibi seyahat planı dahilinde özel araçla veya konaklanacak otelin hizmetleri dahilinde otel servisleriyle de şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin dışında havaalanı binasının önünde yer alan taksilerle de şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

 

 

 

Cook Adası’nda geçirilen zaman boyunca tercih edilebilecek seçkin dinlence işletmeleri arasında; Etu Moana, Te Manava Luxury Villas & Spa, Pacific Resort Rarotonga, Pacific Resort Aitutaki, Sunset Resort, Muri Beach Club Hotel, Crown Beach Resort & Spa ve Tamanu Beach yer almaktadır. Cook Adası’nda meşhur olan ve sıkça tüketilen lezzetler arasında kuzu etli, domuz etli, biftekli, sebzeli, peynirli ve patatesli paylar, cips gibi tüketilebilen kumara, sert kıvamlı anzak bisküvileri yer almaktadır. Kuzu eti, domuz eti ve bifteğin mutfak içerisinde sıkça yer almasının yanı sıra orfoz, kırlangıç balığı, ringa balığı, karavide ve istiridye gibi deniz ürünleri; feijoa, tamarillo ve kivi gibi meyveler de Cook Adası’nın sıkça tükettiği besinler arasında yer almaktadır. Cook Adası’nın yerel lezzetlerinin tadılabileceği kaliteli işletmeler arasında; Tuoro Restaurant & Cafe, The Mooring, Koru Cafe, Vili’s Burger Joint, The Waffle Shack, Charlies Cafe and Beach Hire ve Kikau Hut Restaurant yer almaktadır. Cook Adası’nda her yıl Ocak ayında Yeni Yıl Day-Koni Rauni Dans Etkinliği, 25 Nisan tarihinde Anzak Günü, Haziran ayında Kitesurfing Festivali, Temmuz ayında Festival Float Parade, Kasım ayında Vaka Eiva Paddling Festival, Aralık ayında Tiare Festival, 26 Aralık tarihinde Boks Günleri Etkinliği ve Koni Rauni Dans Etkinliği, 31 Aralık tarihinde de New Year’s Eve Fireworks Etkinliği düzenlenmektedir.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X