Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Capri Uçak Bileti

Ankara-Capri

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1581 Kilometre

Ankara-Capri

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 31 Dakika

İtalya’nın batısında bulunan Tiren Denizinde, sadece 10.4 km2. büyüklüğündeki Capri Adası, Akdeniz’in en popüler tatil adalarından birisidir. İtalya’nın batısında bulunan Sorrentine Yarımadasının 5 km. güneyinde, Napoli Körfezinin içine ve Napoli şehrinin tam karşısında bulunan Capri Adası, Avrupa jet sosyetesi ile Avrupa ve Amerikalı film yıldızlarının da tatil merkezidir. Roma İmparatorları Tiberius ve Caesar döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılan Capri Adası’nda önemli bölgeler; limanın bulunduğu Marina Capri, panoramik manzaralı villaların bulunduğu Tragara Belvedere, kireçtaşından oluşmuş ünlü Faraglioni Kayalıkları, Capri olarak adlandırılan ve daha çok yerel halık ikamet ettiği şehir merkezi, mavi mağaralar da denilen Blue Gratto ve Roma İmparatorluğundan kalan villa kalıntıları olarak 5 bölüme ayrılabilir. 1958 yılında Sophia Loren’in başrolünde oynadığı “It started in Naples” filmi ile tüm dünyada üne kavuşan ada, yaz aylarında özellikle Napoli ve Sorrento şehrinden günü birlik gelen ziyaretçilerle dolup, taşmaktadır. Hemen diz altında biten kapri pantolonların da ismini aldığı ada özellikle şarapları, mimarisi, plajları ve muhteşem güzellikteki denizi ile çok gözde bir destinasyondur. İlçeleri ile birlikte toplam 25.437 km2. yüzölçümü bulunan Türkiye’nin başkenti Ankara, Türkiye’nin en büyük 3. şehridir. Bugün 6 milyonu geçen nüfusu ile aynı zamanda Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehri olan Ankara, İç Anadolu Bölgesinde denize kıyısı bulunmayan bir şehirdir. İlk yerleşimin M.Ö. 9.yy. da Eski Tunç Çağında başladığı Ankara,  1923 yılında başkent olarak ilan edilmeden önce, geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlayan küçük bir kasabadır. Yüzölçümünün yarısı halen tarım arazisi olarak kullanılan şehirde; Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler ise; Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışındaki en önemli müzesi ise Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı’da bulunan Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Capri Adasına en uygun Ankara-Capri uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Capri uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise Capri Adasına feribot ile ulaşabileceğiniz; Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile ortalama 5 saat sürecektir. Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanından Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’na tek veya iki aktarma ile uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Capri uçak bileti fiyatlarının İstanbul Atatürk Havalimanından tek aktarma ile Napoli’ye uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içinde bulunan ve Ankara ili ve çevresine hizmet veren uluslararası havalimanıdır. 1951 yılında inşaatına başlanan ve 1955 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte hizmete açılan havalimanı, son yıllarda hızla artan yolcu kapasitesi ile bugün Türkiye’nin 4. büyük havalimanı konumundadır. Ankara Esenboğa Havalimanında TAV tarafından inşa edilen yeni terminal 2006 yılında hizmete girmiş ve havalimanının yolcu kapasitesi 2015 yılında 12 milyona ulaşmıştır. İç ve dış hatlar terminali bir arada Türkiye’nin ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında uluslararası güvenlik kodu, en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden 80 dakika içinde Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu durumlarda yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Capri Adasına ulaşmak için kullanacağınız Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı, Napoli şehir merkezinin 7 km. kuzeydoğusunda bulunan ve tarifeli uçakların yanı sıra özellikle yaz aylarında yoğun olarak charter uçaklarının da iniş yaptığı bir havalimanıdır. 1910 yılında hizmete açılan ve 2 terminali bulunan havalimanında bir terminali tarifeli yurtiçi ve yurtdışı uçaklar kullanırken, bir terminal tamamen charter uçaklara ayrılmıştır. Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı 23.00 ile 03.30 saatleri arasında tamamen kapanmaktadır, dolayısıyla havalimanında Capri Adasına gitmek için feribot saatini beklemeniz mümkün olmamaktadır. Napoli Havalimanından Capri Adasına gidecek feribota bineceğiniz limana ulaşmak için; Alibus Airport Shuttle ile 4 euro ücret ödeyerek 25 dakikada Porto di Molo Beverello Limanına gitmeniz gerekecektir. Porto di Molo Beverello Limanından yüksek hızlı feribotlarla 19 euro ücret ödeyerek 50 dakikada Capri Adasına ulaşabilirsiniz. Bir başka alternatifiniz ise taksi ile 20 euro ücret ödeyerek Porto di Calata Porta Di Massa İskelesine ulaşmaktır. Bu iskeleden 12 euro ücret ödeyerek yavaş feribota veya 17.8 euro ücret ödeyerek hızlı feribota binebilirsiniz. Yavaş feribot 1 saat 20 dakikada, hızlı feribot ise 1 saatte Capri Adasına ulaşacaktır. Feribot saatlerini internet sitelerinden kontrol etmeniz ve mümkünse rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Adaya araç ile gelinmesi ise yerli ada halkı dışında turistlere yasaktır.

 

 

En uygun Ankara-Capri uçak bileti ile ulaşacağınız Capri Adası oldukça kayalık bir ada olduğundan denize kıyısı olan otel, adada bulunmamaktadır. Yeni yapılan lüks butik oteller ise genellikle, tepede bulunan Anacapri Bölgesindedir. Capri Adasında eğer panoramik manzarası olan butik otellerde konaklamayı tercih ettiyseniz, denize ulaşmak için finiküler kullanarak Marina Grande limanına inebilirsiniz. Ancak adada rahat dolaşmak için motosiklet kiralamanızı tavsiye ederiz. Yaz aylarında ada en yoğun dönemini yaşadığından, adaya gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekir. Capri Adasına ulaştığınız ilk bölge olan Marina Grande aynı zamanda, restoran, cafe ve çakıllı halk plajının da bulunduğu meydandır. Piazzetta yada Umberto I Meydanı adı verilen meydan ise, limon bahçeleri ile çevrili bir yoldan çıkacağınız finiküler ile ulaşacağınız bölgede bulunan turistik meydandır. Umberto I Meydanı aynı zamanda, adada lüks butiklerin olduğu alışveriş merkezidir. Ancak Capri Adasında görülecek en güzel iki doğal güzellik; Mavi Mağara denilen Blue Gratto ve tekne ile gidebileceğiniz kireçtaşından oluşmuş Faraglioni Kayalıklarıdır. 1826 yılında keşfedilen mağarada güneş ışığını su altındaki bir boşluktan geçerek yansır ve mağarayı tamamen maviye boyar. Mavi Mağarada deniz 150 mt. derinlikte olduğunu belirtmek isteriz. Capri Adası tüm dünyada muhteşem kokulu limon bahçeleri ile ünlüdür. Dolayısıyla adada pişen tüm yemekler mutlaka limon sosludur. Özellikle Akdeniz mutfağınının lezzetli mezeleri eşliğinde sunulan limon soslu levrek Capri adasında tavsiye edilen lezzetlerdendir. Ayrıca Napoli bölgesinde bulunduğunuz için Capri adası pizzası, tüm dünyada yiyebileceğiniz en güzel pizzadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X