Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Caledonia Uçak Bileti

Ankara-Caledonia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 15091 Kilometre

Ankara-Caledonia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 18 Saat 23 Dakika

Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak stratejik anlamda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık şehirlerinden olan Ankara, Cumhuriyetin ilanının ardından başkent seçilmesiyle hızlı bir ilerleme sürecine girmiştir. Hükümet binalarıyla, Kuğulu parkıyla ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’in bulunduğu şehir olmasıyla insanların gelmek istedikleri yerlerin başındadır. En uygun Ankara Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak, bu şehir üzerinden seyahat etme planında olanların değerlendirebilecekleri bir adet havalimanı seçeneği bulunmaktadır. Ankara’da bulunan tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine oldukça uzak bir konumda yer almaktadır. Akyurt ilçesinde yer alan havalimanına şehir merkezinden ulaşım sağlamak oldukça zahmetli bir iş olabilmektedir. Hem uluslararası hem de şehirler arası uçuşların yapılmakta olduğu Esenboğa Havalimanı, devlet desteğinin yoğunluğunun rahatlıkla görülebildiği havalimanı seçeneklerinden bir tanesidir. Uçuş saatini bekleyen konukların, kafe ya da restoranlardan yararlanabilecek olmalarının yanı sıra alışveriş imkânı da elde edebilecekleri bir seçenektir.

 

 

Belko Air: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin merkezi noktalarından havalimanına ulaşım sağlamak isteyenlerin, kolaylıkla bu isteklerini yerine getirmeleri için sunduğu bir hizmettir. Sabah 06.00 ile gece 00.00 saatleri arasında sefer yapmakta olan bu otobüslerin, 45 kişilik bir yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Yolculuk esnasında host hizmetininde sunulmakta olduğu bu otobüslerden yararlanmak  isteyenlerin 442K ve 442A numaraları tercih etmeleri gerekir.

 

 

 

 

 

Caledonia bir diğer ismiyle Yeni Caledonia olarak anılmakta olan, Pasifik okyanusunda yer alan Fransız sömürgesidir. Bağımsızlığını tam anlamıyla kazanmadığı gözlemlenmekte olan bu ülkenin, maddi anlamda Fransa’ya bağı kalarak ayakta durabildiğini belirtmek doğru olacaktır. Okyanus ortasında yer alan bir ada ülkesi olan Yeni Kaledonya, giderek gelişmeye başlamayan ve özellikle turizm alanında insanların dikkatini çeken bir yer olarak göz önüne gelmektedir. En uygun Ankara Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak seyahat etme kararı verenlerin, bu ülkede sadece turizme değer verilmediğini, yer altı zenginliklerinin de değerli olduğunu gözlemleyeceklerini belirtmek gerekmektedir. Yeni Caledonia’ya seyahat etmek isteyenlerin, Ankara üzerinden direkt uçuş imkanlarının bulunmadığını belirtmek gerekmektedir. Aktarmalı uçuş seçeneklerinden yararlanarak ziyaret edilebilecek bu ada ülkesi, gidiş söz konusu olduğunda maddi anlamda bir miktar pahaya neden olabilecektir.

 

 

Yeni Kaledonya bölgesinde ortalama olarak 12 adet büyük havalimanı bulunmakta olmasına rağmen 5 tanesinin en çok kullanılan seçenekler olduğunu belirtmek gerekmektedir. 

Tontouta Airport ( Noumea, Yeni Kaledonya): 10 şehre aktarmasız uçuş imkanı sunmakta olan havalimanından, her hafta en az 10 uçak kalktığı bilinmektedir. 147 adet de dış hatlar uçuşunun yapıldığı istatistik bilgileri arasında yer almaktadır. Bu havalimanında iniş yapanların otobüs seçenekleriyle, şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlaması mümkün olmaktadır.

Magenta Havalimanı ( Noumea, Yeni Kaledonya): Magenta Havalimanı, 8 şehir için aktarmasız uçuş imkanı sunmaktadır. Bu açıdan oldukça büyük bir önem arz etmekte olan havalimanından haftada yurt içi uçuşlarının sayısı en az 196 olarak bilinmektedir. Genel olarak dış hatlar uçuşunun bu havalimanı üzerinden yapılmadığı gözlemlenmektedir.

Lifou Airport ( Lifou, Yeni Kaledonya): 3 şehre aktarmasız uçuş imkanı sunmakta olan havalimanını tercih edenlerin, merkezi noktalara ulaşım söz konusu olduğunda herhangi bir zorluk çekmeme durumunu yaşamaları gözlemlenmektedir. Bir ada ülkesi olarak ulaşım açısından insanların rahatlık yaşamakta olduğu ülkelerden olan Yeni Kaledonya, ziyaret için tercih edenlerin pişman olmadığı seçenekler arasında yer almaktadır.

Mare Airport ( Mare, Yeni Kaledonya): Mare Airport, Mare Havalimanı olarak bilinmekte ve hafta da en az 35 yurt içi uçuşun gözlemlenmekte olduğu bir havalimanıdır. Yurt dışı uçuş seçeneği bulunmamaktadır.

Ouvea Airport ( Ouvea, Yeni Kaledonya): Oueva Havalimanı seçeneğini tercih edenlerin, 2 şehirden aktarmasız uçuş yapma imkanı elde ettiklerini bilmesi gerekmektedir. Her hafta 42 uçağın yurt içi yönünde kalkmakta olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Yurt dışı uçuş seçenekleri ise bulunmamaktadır.

 

 

 

En uygun Ankara Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanmak isteyenlerin, Yeni Kaledonya da denmekte olan bu ada ülkesinde muhakkak görmesi gereken yerleri şöyle belirtmek doğru olacaktır;

  • Piscine Naturelle
  • Amedee Deniz Feneri Adası
  • Kanumera Bay

Bu eşsiz yerleri görmek için muhakkak gelinmesi gereken Caledonia’da konaklama için de her bütçeye uygun seçenekle karşılaşmak mümkün olacaktır. 100 Euro’dan başlayan konaklama alanları arasından kişiler kendi arzularına uygun seçimleri yapabilecektir.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X