21768
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Bahamalar Uçak Bileti

Ankara-Nassau

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9813 Kilometre

Ankara-Nassau

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 11 Saat 57 Dakika

Kuzey Atlantik Okyanusunda, Karayipler Denizinde bulunan Küba ve üzerinde Haiti ve Dominik Cumhuriyetinin yer aldığı Hispanyola Adalarının kuzeyinde yer alan Bahama Milletler Topluluğu, toplam 700 adet ada ve sayısı 2400 ü aşan kaya adacıktan oluşan bir ada ülkesidir. Toplam 350.000 kişinin yaşadığı ve 13.939 km.2 alanı kaplayan bu adalar ve kayalıklar, aynı zamanda Batı Hint Adalarının kuzey sınırını da oluşturmaktadır. New Providence adası, Bahama adalarının en büyüğüdür ve başkent Nassau da bu ada üzerinde bulunur. Andros, Büyük Bahama ve Eleuthera adaları diğer önemli adalardır. “Sığ Deniz” anlamına gelen Bahamaların yerlileri et yemeyen ve geçimini balıkçılık ile sağlayan Güney Amerikalı Avarak halkıdır. 1492 yılında İspanyol kaşif Kristof Kolomb tarafından keşfedilen Bahamanlar’da yerli Avarak halkı kötü koşullarda madenlerde çalıştırılmış ve hayatlarını kaybetmişlerdir. 1550 yılında adaya İngiliz gezginler ayak bastığında Bahamalarda neredeyse hiç yerli halk kalmamıştır. 1973 yılında İngiltere’den tam bağımsızlık elde eden Bahamalar bugün parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. 1923 yılında yeni Türkiye’nin başkenti ilan edilen Ankara, 25 ilçesi ile birlikte toplam 25.437 km2. yüzölçümüne sahip, yüzölçümüne göre Türkiye’nin en büyük 3., 6 milyonu geçen nüfusu ile aynı zamanda Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehridir. Başkent olduktan sonra hızla gelişen ve nüfusu artan Ankara’da ilk yerleşim ise; M.Ö. 9.yy. da Eski Tunç Çağında başlamıştır. Ankara’da tarih boyunca Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler ise; Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışındaki en önemli müzesi ise Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı’da bulunan Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Bahamalar’a en uygun Ankara-Bahamalar uçak bileti satın alarak kullanacağınız havalimanı; Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanıdır. Ankara’dan en uygun İstanbul-Bahamalar uçak bileti ile Bahamalar Nassau Lynden Pindling Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile yaklaşık olarak 19 saat sürecektir. THY iki aktarma ile Ankara Esenboğa Havalimanından Bahamalar Nassau Havalimanına uçan tek  havayolu firmasıdır. En uygun Ankara-Bahamalar uçak bileti fiyatları ise İstanbul ve New York aktarmalı uçacağınız THY biletlerinde gerçekleşmektedir. 

 

 

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara ve çevresine hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan havalimanı, Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içinde bulunmaktadır. 1951 yılında inşaatına başlanan ve 1955 yılında hizmete açılan havalimanı, 2015 yılı istatistiklerine göre 12 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile bugün İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından sonra Türkiye’nin 3. büyük havalimanı konumundadır. Ankara Esenboğa Havalimanında TAV tarafından inşa edilen yeni terminal 2006 yılında hizmete girmiş ve havalimanının yolcu kapasitesi arttırılarak, terminal alanı büyümüştür. İç ve dış hatlar terminali bir arada kullanılan Türkiye’nin ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında uluslararası güvenlik kodu, en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden 80 dakika içinde Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu durumlarda yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Bahamalar Nassau Lynden Pindling Havalimanı, Bahamaların en büyük havalimanıdır. Bahamalar’a uluslararası uçuşlar ile giriş yapabileceğiniz tek havalimanı olan Nassau Havalimanı, 1942 yılında İngiliz Windsor Dükü’nün adı verilerek Windsor Field adıyla açılan ve Amerikan Ordusunun 2. Dünya Savaşında üs olarak kullandığı bir havalimanıdır. 2.Dünya Savaşından sonra, 1946 yılında ilk kez sivil uçuşlara açılan havalimanının adı 2006 yılında Bahamaların ilk başbakanının adı verilerek değiştirilmiştir.  Nassau Lynden Pindling Havalimanında  sadece Amerika uçuşları için kullanılan ayrı bir terminal bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi dışında shuttle servislerini de kullanabilirsiniz. Majestic Tours ve Bahamas Experience tarafından işletinlen 20 kişilik shuttlelar ile şehir merkezine ulaşım 27 $ ücret karşılığı yapılmaktadır.

 

 

En uygun Ankara-Bahamalar uçak bileti ile ulaştığınız Nassau Adasına aralık ile nisan ayları arasında seyahat etmenizi tavsiye ederiz. Nassau şehir merkezinde bulunun uygun fiyatlı oteller veya önceden rezervasyon yaparak adada bulunan resotlarda konaklamanız mümkündür. Bahamalar tam anlamıyla bir su sporları merkezidir. Dalış, yelken ve sörf aktiviteleri Karayiplerde mutlaka denenmelidir. Adalarda bulunan plajlar ise dünyanın hiç bir yerinde olmayan pembe kumludur. Bahamalar mutfağı daha çok yüzyıllarca sömürgesi olarak kaldığı İngiliz mutfağından esinlenmiştir. Ancak Amerikan etkisi ile bugün adalarda Hard Rock Cafe, Mc Donalds, Burger King gibi pek çok ünlü zincir fast-food restoranı bulabilirsiniz. Bunun dışında Conch gibi çok değişik deniz ürünleri her yerde bulabileceğiniz Conch Fritters restoranlarında özellikle denenmesi gereken lezzetlerdir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X