13946
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Azores Uçak Bileti

Ankara-Ponta Delgada Azores

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 4984 Kilometre

Ankara-Ponta Delgada Azores

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 6 saat 4 Dakika

Başkent oluşu nedeniyle bir diplomasi şehri olan Ankara’nın toplam nüfusu 2015 yılı sayımı verilerine göre 5 milyon 270 bindir ve Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. Şehridir. Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçelerinin yakınlarında konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın sivil kategorideki tek havaalanıdır ve tüm sivil uçuşlar bu havaalanı üzerinden gerçekleşmektedir. Ankara ve Azor Adaları arasında gerçekleştirilecek olan seyahat için gerekli olan en uygun Ankara Azores uçak bileti nin temin edilebileceği tek Ankara havaalanı olan ve kent merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşımda HAVAŞ servisleri kullanılabilmektedir.

 

 

 

Ankara ve Azor Adaları arasında gerçekleştirilen doğrudan bir uçuş seferi ve dolayısıyla en uygun Ankara Azores uçak bileti satışı bulunmamaktadır fakat Azor Adaları’na birçok havayolu ulaşımı seçeneğiyle ulaşılabilmektedir. Azor Adaları’na aktarmalı olarak uçuş seferleri düzenleyen ve en uygun Ankara Azores uçak bileti satışını yapan tek bir havayolu firması bulunmamakla birlikte, 2 veya daha fazla havayolu firmasının ortak düzenlediği uçuş seferleri bulunmaktadır ve bu uçuş seferlerine ait uçak bileti temin edilerek Azor Adaları’na ulaşılabilmektedir. Ankara’dan Azor Adaları’na uçak bileti satışı yapan ve ortak uçuş seferi düzenleyen havayolu firmaları seçeneklerinden bir tanesi Lufthansa Airlines ve TAP Portugal firmalarıdır. Lufthansa Airlines ve TAP Portugal firmalarının ortak düzenlediği uçuş seferleriyle Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan önce Münih Havalimanı, sonra Lizbon Havalimanı aktarmalı olarak Azor Adalarından biri olan Sao Miguel’in başkenti Ponta Delgada’ya ulaşılabilmektedir. Ankara’dan Azor Adaları’na uçak bileti satışı yapan ve ortak uçuş seferi düzenleyen havayolu firmaları seçeneklerinden bir diğeri ise Türk Hava Yolları (THY) ve Air Berlin firmalarıdır. Ayrıca, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanlarına ulaşabilir ve oradan da önce Lizbon Havalimanı’na, sonra da Sao Miguel dışındaki Azor Adaları’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Azor Adaları, Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinden yaklaşık 1.500 kilometre uzaklıkta yer alan ve kuzeybatı kısmında Corvo ve Flores, merkez kısmında Sao Jorge, Pico, Fayal, Terceira ve Graciosa, güneydoğu kısmında ise Sao Miguel ve Santa Marina adalarından meydana gelen takımadalardır. Kıtalararası ticaret ve turizmin önemli bir noktası olan Azor Adaları’nın toplam nüfusu, 300 bin kişi civarındadır. Azor Adaları, Lizbon’dan 1.500 kilometre uzaklıkta olmasının yanı sıra, Amerika Kıtası’nın doğu kısmı sahillerinden de yaklaşık 3.900 kilometre uzaklıktadır. Azor Adaları’nda gezilmesi ve görülmesi gereken başlıca yerler arasında Caldeira das Sete Cidades, Portas da Cidade, Gruta do Carvao, Museu Militar dos Acores, Pinhal da Paz ve Boca do Inferno Viewpoint yer almaktadır. Bu bölgeler dışında ayrıca Pico Carvao, Igreja de Sao Jose ve Parque Atlantico da Azor Adaları’nın gezilebilecek yerleri arasında bulunmaktadır.

 

 

 

Azor Adaları arasında yer alan Sao Miguel Adası’nın başkenti Ponta Delgada’da yer alan Ponta Delgada Havalimanı, Azor Adaları’nın genelindeki en büyük havaalanıdır. Azor Adaları’nın havayolu ulaşımının büyük bir çoğunluğunu karşılayan Ponta Delgada Havalimanı’nın resmi adı Joao Paulo II Havalimanı’dır. Havaalanının resmi adı, Papa 2. John Paul’ün isminden esinlenerek verilmiştir. Pnta Delgada şehrinin 2 kilometre batısında yer alan Ponta Delgada Havalimanı’nın en uzun uçuş mesafesi, Kanada’ya gerçekleşmektedir. Ponta Delgada Havalimanı’nda faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında TAP Portugal, SATA, Lufthansa Airlines, British Airways, Air Berlin, Primera Air gibi havayolu firmaları yer almaktadır. En uygun Ankara Azores uçak bileti temin edilerek gerçekleştirilen Ankara ve Azor Adaları arasında seyahatin çıkış noktası olan Ponta Delgada Havalimanı’ndan ada merkezine araç kiralayarak, konaklanacak otelin hizmeti dahilindeki servisler aracılığıyla veya taksilerle ulaşılabilmektedir. Ayrıca Ponta Delgada Havalimanı’ndan hareket eden yerel havayolu firmaları kullanılarak diğer adalara ulaşmak da mümkündür.

 

 

 

Azor Adaları’nda tercih edilebilecek oteller arasında; Hotel Talisman, Vila Nova, Hotel Marina Atlantico, Hotel Canadiano, Sao Miguel Park Hotel, Lince Azores Great Hotel, Royal Garden Hotel ve Azor Hotel yer almaktadır. Azor Adaları, Portekiz mutfağının etkisi altındadır ve bu nedenle adada en çok tüketilen besinlerin başında patates, pirinç, ekmek, et ve deniz ürünleri gelmektedir. Tatlı kültürünün de geliştiği bu mutfak içerisinde feijoada, cozido a portuguesa ve espitadas, ovos-moles gibi yemekler, meşhur yemekler arasında yer almaktadır. Azor Adaları’nda yemek yenilebilecek işletmeler arasında; Restaurante Gastronomo, A Tasca, Reserva Bar, Casa Do Bife O Galego, Bova de Cena, Forneria Sao Dinis, Gelateria AbraCadabra ve Calcada do Cais yer almaktadır. Azor Adaları’nda yıl içerisinde, bir tanesi Kutsal Mesih Kültünün Mucizeleri Günü olan çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bu festival ve etkinlikler, sıklıkla Portekiz’in ana festivallerinin, Portekiz geneline yayılması ve Azor Adaları’nın da bu listeye dahil olmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X