12172
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Andaman Uçak Bileti

Ankara-Port Blair

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 6567 Kilometre

Ankara-Port Blair

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 8 Saat

Başkent oluşu ve konumu itibariyle diplomasi şehri olan Ankara’nın toplam nüfusu 2015 yılı sayımı verilerine göre 5 milyon 270 bindir. Çoğunluğu sanayi sektörüne ve ticaret sektörüne dayanan Ankara’nın ekonomik etkinliklerinde büyük bir alan da tarıma ayrılmıştır. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. Şehri olan ve aynı zamanda Türkiye’nin başkenti olan Ankara,  Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ankara’nın 2 havaalanından bir tanesi olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın dış hatlar trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında ise Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları (THY), Mahan Air, Azerbaijan Airlines, Anadolujet, Zagros Air, Qatar Airways ve Turkmenistan Airlines firmaları yer almaktadır. Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçelerinin yakınlarında konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’dan Zanzibar Adası’na gitmek için en uygun Ankara Zanzibar uçak bileti nin temin edilebileceği tek havaalanıdır.

 

 

Ankara ve Andaman Adası arasındaki havayolu ulaşımının aktarmalı olarak ve aktarma sayısına bağlı olarak en kısa toplam süresi 14 saat 50 dakika, en uzun toplam süresi ise 28 saat 30 dakikadır. Ankara’dan Andaman Adası’na en uygun Ankara Andaman uçak bileti satışı yapan ve doğrudan uçuş seferi düzenleyen havayolu firması bulunmamaktadır fakat Ankara’dan Andaman Adası’na aktarmalı uçuş seferleriyle ulaşmak mümkündür. Ankara’dan Andaman Adası’na aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmaları seçeneğinden bir tanesi Qatar Airways ve Jet Airways firmalarıdır. Qatar Airways ve Jet Airways firmalarının düzenlediği ortak uçuş seferleriyle Katar Hamad Havalimanı ve Kalküta Havalimanı aktarmalı olarak Andaman Adası’na ulaşılabilmektedir. Ankara’dan Andaman Adası’na en uygun Ankara Andaman uçak bileti satışını yapan ve ortak aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmaları seçeneğinden bir diğeri de Lufthansa Airlines ve Jet Airways firmalarıdır. Bu firmaların düzenlediği ortak uçuş seferlerinin dışında, Türk Hava Yolları (THY) firmasının Hindistan’a düzenlediği uçuç seferleri, İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak tercih edilebilmektedir. Andaman Adası’na ulaşımın bir diğer yolu da, İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Bangkok’a ve oradan da 1 saat 30 dakika süreyle Andaman Adası’na uçmaktır.

 

 

Andaman Adası, Bengal Körfezi üzerinde bulunan takımadalardan bir tanesidir. Hindistan Birliği’nin de bir eyaleti olan Andaman Adası’nın eyalet merkezi Port Blair’dır. 19 adadan meydana gelen Nicobar Adaları’yla birlikte yer alan Andaman Adası, toplam 204 adacıktan oluşur fakat bu adacıkların sadece 4 tanesi büyük çaplıdır. Toplam nüfusu 189 bin kişi olan Andaman Adası’nın toplam yüzölçümü ise 8.293 km2’dir. Andaman Adası’nda gezilmesi ve görülmesi gereken başlıca yerler arasında bulunan Cellular Jail, Jolly Buoy Island, Samudrika Marine Museum ve Corbyn’s Cove’un yanı sıra Antropological Museum, Chatham Saw Mill, Jogger’s Park ve Red Skin Island da görülecek yerler arasında yer almaktadır.

 

 

 

Port Blair Havalimanı’nın resmi adı Veer Savarkar Havalimanı’dır ve Hint özrgürlük savaşçısı Vinayak Damodar Savarkar’ın şerefine bu isim verilmiştir. Port Blair’ın 2 kilometre güney kısmında yer alan Port Blair Havalimanı, Andaman Adası ile Nicobar Adalarının ortak ve tek havaalanıdır. IATA kodu IXZ ve ICAO kodu da VOPB olan Veer Savarkar Havalimanı’nda aktif olarak faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında Air Arabia, Jet Airways, SpiceJet, Qatar Airways, Onur Air, GoAir ve Air Berlin firmaları yer almaktadır. Türk Hava Yolları (THY) firması da, düzenlenen ortak uçuşlarda etkin bir rol oynamaktadır. En uygun Ankara Andaman uçak bileti temin edilerek, Ankara ve Andaman Adası’nda gerçekleşen seyahatin çıkış noktası olan Veer Savarkar Havalimanı’ndan Port Blair şehir merkezine, önemli noktalara veya konaklanacak otele, havalimanı terminal binası içerisinde yer alan ofislerden araç kiralayarak, seyahat planı dahilinde özel araçla veya konaklanacak otelin hizmeti dahilindeki otel servisleriyle ulaşılabilmektedir. Ayrıca taksi kullanılarak da şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşmak mümkündür. Kalküta Havalimanı uçuşlarını tercih eden kişiler, Kalküta Havalimanı’ndan 2 saat süreyle havayolu ulaşımını kullanarak veya 60 saat süreyle feribotu kullanarak; Bangkok aktarmalı uçuşları tercih eden kişiler, Bangkok’tan 1 saat 30 dakika süreyle havayolu ulaşımını kullanarak Andaman Adası’na ulaşabilmektedirler.

 

 

Andaman Adası’nda tercih edilebilecek seçkin dinlence işletmeleri arasında; Barefoot at Havelock, Wild Orchid, Munjoh Ocean Resort, Symphony Palms Beach Resort, Dolphin Resort, Sinclairs Bay View, ve Pearl Park Beach Resort yer almaktadır. Andaman Adası’nda yemek yenilebilecek seçkin ve kaliteli işletmeler arasında; Barefoot Bar & Brasserie, Full Moon Cafe, Fat Martin Cafe ve Something Different A Beachside Cafe yer almaktadır. Her yıl Ocak ayında düzenlenen Ada Turizmi Festivali, 3 Nisan tarihinde düzenlenen Plaj Festivali, Ağustos ayında düzenlenen Müzik Festivali ve Monsoon Festival, Eylül ayında düzenlenen Yemek Festivali, 27 Eylül tarihinde düzenlenen Dünya Turizm Günü Kutlamaları ve 3 Kasım tarihinde düzenlenen Film Festivali, Andaman Adası’nın festivalleri arasında yer almaktadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X