Dünya Parmağının Ucunda!

Amasya Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

 

Amasya, Karadeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olup, tarihsel anlamda oldukça zengin bir kenttir. Kral Kaya Mezarları, Aynalı Mağara ve nefes kesen bir doğan güzelliğe sahip olan Borabay Gölü, Amasya’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında gösterilebilir. Amasya uçuşları, Amasya Merzifon Havalimanı’na yapılmaktadır. 2008’de hizmete giren Merzifon Havalimanı, sadece iç hat uçuşları için hizmet vermektedir. Şimdilik sadece İstanbul’dan yapıaln Amasya uçuşları için kullanılan Merzifon Havalimanı, çevre illere de hizmet vermektedir. Amasya Merzifon Havalimanı’na nasıl ulaşacağınızla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

Amasya’ya Ne Zaman Gitmeli

Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya temmuz-eylül ayları arasında pek çok festivale evsahipliği yapmaktadır. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Amasya’nın Yöresel Lezzetleri

Cilbiri, hengel, işkefe böreği, kaypak, kipe, paluze, sakala çarpan çorbası, sinisu böreği, tırtıl baklava, unutma beni tatlısı, yoğurtlu akciğer kavurma, eli böğründe, yanuç.

 

Amasya’da Görülmesi Gereken Yerler

Bedesten, Taşhan, Aynalı Mağara, Cilanbolu Kuyusu, Gözlek Kaplıcası, Kral Kaya Mezarları, Künç Köprü, Kara Mustafa Paşa Camii, Milli Mücadele Müzesi, Yedikuğular Kuş Cenneti.

 

Amasya’da Alışveriş Önerileri

Bellud, bah, mütevekkili, müferrih, felasife, İbni Sina adı verilen şifalı macunlar.
Amasya çöreği, Amasya yağlısı, misket elması.
İğne oyası örtü, el yapımı semaver.

Amasya Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Amasya Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Amasya Merzifon Havalimanı

Merzifon Havalimanı, Amasya'nın Merzifon ilçesinde yer alır. 2008 senesinde yurt içi uçuşlara ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Merzifon Havalimanı'ndan Merzifon merkeze olan uzaklık 5 km, Amasya'ya olan uzaklık ise 47 km'dir.

 

Merzifon Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Hava Yolu Servisleri

Amasya Merzifon Havalimanı'na ulaşım büyük ölçüde hava yollarının özel servisleri ile sağlanmaktadır. Uçuşunuzdan önce hava yolunuzu arayarak Merzifon Havalimanı servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X