Dünya Parmağının Ucunda!

Alitalia Airlines Uçak Bileti

Alitalia Havayolları

Alitalia Airlines
2009 yılında İtalya’nın başkenti olan Roma’da kurulan firma, 2015 son çeyreğine 102 farklı uçuş noktası ve filosunda bulunan 118 uçağıyla ulaşım ağını genişleterek hizmet vermeye devam ediyor. Kısa sürede Avrupa’nın sayılı firmaları arasına girmeyi başaran Alitalia Havayolları’nın merkezi, Fiumicino bölgesinde bulunan Leonardo Da Vinci Havalimanı’nda bulunmaktadır. Faaliyet gösterdikleri ülkelerin değerlerine, öz niteliklerine sahip çıkarak ekonomik, sosyal ve kültürel turizmin gelişmesi açısından sektörde kendilerine önemli bir stratejik yer edinmektedir. Alitalia Havayolları, yolcuların ve bagajların taşınması konusunda yolcu hakları ve gizliliğe önem vermektedir. Hizmet kalitesi konusunda gösterdiği büyük özen İtalya’nın önde gelen lider havayolu firması olmasını sağlamaktadır. 
Yolculuğunuzu planlarken Alitalia Havayolları’na güvenebilirsiniz. Belgeler, çocuklar, özel durumlar ve evcil hayvanlar gibi konularda planlamayı Alitalia’ya bırakın.

 

Çocuk ve Bebek Yolcular:
Minik yavrunuz ilk kez mi uçuyor? Alitalia Havayolları’yla “ilk uçuş” programı sayesinde kutlayın. Tabi bunu ölümsüzleştirmek için size kaptan pilotun imzaladığı bir belge verilmekte. Çocuğunuz ve sizin için unutulmayacak bir anı olucaktır. Çocuğunuz 2 yaş ve altındaysa özel ücretlere ek olarak, beşikler, özel çocuk yemekleri gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Küçük yolcularımız için dilerseniz ek koltuk rezervasyonları da yaptırabilirsiniz. Çocuğunuz rahat bir yolculuk yapsın istiyorsanız size ait olan ve onaylanmış bir çocuk koltuğunu yanınızda getirebilirsiniz. Refakatsiz çocuk yolcular içinse özel bir hizmet sağlanmakta. Reşit olmayan yolcular için refakatsiz çocuk yolcu hizmeti kullanılması zorunlu durumlarda Gönüllü Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetini talep edebilirsiniz. Gerekli belgeler ve diğer bilgiler için Alitalia Airlines web sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Hamile Yolcular

Anne Adaylarıyla Seyahat:
Uçuş esnasında erken doğum ve komplikasyonlar yaşanabileceği için doğumdan yedi gün önce ve sonra seyahat edilmesi firma tarafından tavsiye edilmiyor. Olası koltuk ve yer sorunlarında, eğer konuya hakim birisiyle yolculuk yapıyorsanız firmayı kişinin yanınızda seyahat etmesi için bilgilendirmeniz halinde gerekli düzenlemeler firma tarafından yapılıyor.

 

Evcil Hayvanlarla İlgili Kurallar:
Tatile çıkarken sevimli dostunuzda yanınızda olsun istiyorsanız Alitalia Havayolları’nda dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Öncelikle Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ediyorsanız, evcil hayvanınızın okunabilir dövmesi veya mikroçipi, veterinerin düzenlediği, tüm aşıların yapıldığı ve sağlıklı olduğuna dair onaylı pasaportu olmalıdır. Engelli vatandaşlar, birlikte seyahat ettikleri rehber köpekler için Alitalia Airlines’da herhangi bir ücret ödemiyor. Gideceğiniz ülkenin kurallarına ve talimatlarına da bakmanızda fayda var. Çünkü Birleşik Krallık ve İrlanda’ya evcil hayvanınızla Alitalia ile seyahat edemiyorsunuz. Sadece onaylı rehber köpekler kabul ediliyor.

 

Alitalia Personeli

Uçuşta rahatınız ve damak lezzetiniz için herşey:
Alitalia Havayolları ile güvenli bir uçuş gerçekleştirmek için yanınızda bulunan akıllı telefon, tablet, pda, telsiz vb. cihazlarını uçuş moduna alarak kullanabilirsiniz. Ayrıca uçakta size özel bulunan 15 inçlik ekranda vizyon filmleri, haberler, tv dizileri izleyebilir. Oyunlar oynayabilir, 12 farklı müzik kategorisinde şarkılar dinleyebilirsiniz. Ayrıca uçuş kamerası ile uçağın ön kısmında bulunan kameraya bağlanarak dünyaya başka bir açıdan bakabilirsiniz. Alitalia Havayolları kitapkurdu okuyucuları da düşünmekte. Birçok uluslararası dergi, gazete ve süreli yayınları uçuş boyunca siz müşterilerine sunuyor. Damak tadına düşkün olanları da unutmuş değiller. Farklı sınıflarda yapıcağınız her uçuşa özel menüler Alitalia’nın mutfağında mevcut. Özel bir durumunuz varsa rezervasyon sırasında bunu belirtmeniz halinde size sunulan üç farklı kategorideki menülerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Hastalar için ve diyette olanlar için özel menüler, dini yemekler, çocuk yemekleri olmak üzere herşey düşünülmüş.

 

Bagaj ve Uçuş Sonrası Hizmet Seçenekleri:
El bagajınızın maksimum 55x35x25cm ölçülerinde ve 8 kg ağırlığında olması gerekmektedir. Belirtilen ölçülerde yanınıza bir adet el bagajı alabilirsiniz. Eğer bu ölçülerden farklı boyutlarda ve ağırlıkta bir bagajınız var ise online olarak %20 indirimle ekstra bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Spor ekipmanı, müzik aleti, diplomatik çanta gibi özel bagajlarınız var ise rezervasyon sırasında bunları da belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü Alitalia Havayolları size bazı özel bagajlarla ilgili kolaylıklar ve istisnalar sağlamakta. Tüm bunlar ve uzun mesafeli uçuş sizi biraz yorduysa firmanın size özel araç kiralama ve şoför hizmetide mevcut. Şoför hizmeti için bazı ülkeler arası yapacağınız yolculuklarda ek ücret ödemezsiniz. 
Tüm bunlar ve daha fazla bilgi için Alitalia Airlines web sitesine, en uygun bilet fiyatları ve tarifeler içinse hepfly.com’u inceleyebilirsiniz. Şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X