Dünya Parmağının Ucunda!

Alanya Şehri Hakkında Kısa Bilgiler


Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Alanya, doğal güzellikleri, eşsiz kumsalları ve deniziyle özellikle yaz aylarında tüm dünyadan turist çekmektedir. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkardıktan sonra ünlü Damlataş Mağarası ve Alanya Kalesi’ni de mutlaka ziyaret edin. Alanya uçuşları için, 2009 yılında hizmete açılan Gazipaşa Havalimanı büyük kolaylık sağlamıştır. Alanya merkeze 45 kilometre mesafede bulunan Gazipaşa Havalimanı’ndan hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar yapılmaktadır. Gazipaşa Havalimanı’na ulaşım hakkında daha detaylı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.

 

Alanya’ya Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Alanya’nın Yöresel Lezzetleri

Esma Hanım’ın Yeri’nde gülüklü çorba, labada dolması, talaturlu patlıcan, ülübü piyazı yiyebilirsiniz.
Dondurmanın yanı sıra dondurmalı gazoz ve Alanya limonatasıyla meşhur Çamlıca Dondurmacısı Orhan Usta’da serinleyebilirsiniz.
Alanya Kalesi çevresindeki Muhtarın Yeri taze balıkları ve makul fiyatlarıyla ünlü.

 

Alanya’da Görülmesi Gereken Yerler

Alanya Kalesi, Dim Mağarası, Damlataş Mağarası.
Kızıl Kule, Kasra Hamamları, Süleymaniye Camii.
Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kleopatra Plajı.
Dim Çayı, Alara Sarayı, Justiniano Antik Kenti.

 

Alanya’da Alışveriş Önerileri

Deri ve tekstil ürünleri ağırlıklı olan dükkânların daha çok yabancı turistlere hitap ettiği ilçede Alanya bebeği, deniz taşlarından yapılmış magnet, su kabağından yapılmış biblo ve bergamut reçeli alabilirsiniz.

Gazipaşa Havalimanı

Gazipaşa Havalimanı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesindedir. Alanya'nın senenin her dönemindeki yolcu trafiğini hafifletmek için açılan Gazipaşa Havalimanı 2009 senesinden beri aktif olarak yolcu ağırlamaktadır. Antalya şehir merkezinden 35 km uzaklıkta bulunan havalimanı 150 kişilik uçakların inebileceği piste sahiptir.

 

Gazipaşa Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

 

Havaş

Havaş servisleri Gazipaşa Havalimanı'na inen veya oraya gitmekte olan yolculara hizmet vermektedir. Duraklar ve servis saatleri hakkında bilgiyi Havaş Gazipaşa web sayfasından edinebilirsiniz.

Taksi

Gazipaşa Havalimanı taksi duraklarında kolaylıkla bulabileceğiniz taksilerle de alana yakın pek çok turistik bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X