Dünya Parmağının Ucunda!

Afyon Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken Afyon’da, İç Anadolu ve Ege mutfaklarının etkisiyle çok zengin bir mutfak kültürü de oluşmuştur. Dünyaca ünlü Afyon kaymağını tatmadan Afyon’dan kesinlikle dönmeyin! Afyon uçuşları, Afyon il sınırında havalimanı olmadığı için, Kütayha’nın Altıntaş ilçesinde yer alan Zafer Havalimanı’na yapılmaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı Afyon şehir merkezine yaklaşık 78 kilometre mesafede bulunmakta olup, Afyon, Kütahya ve Uşak illerine hizmet vermektedir.

 

Afyon’a Ne Zaman Gitmeli

Baharın ayının başlangıcı olan Nisan ayı ve sonbahar mevsiminin bitişi olan Ekim ayları arası Afyon’u ziyaret etmek için en iyi zamanlardır. Ömer-Gecek, Hüdai, Heybeli ve Gazlıgöl de termal turizm için dört mevsim hizmet veren bölgelerdir. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Afyon’un Yöresel Lezzetleri

Haşhaşlı pide, sakala çarpan çorbası, ilibada dolması, katmer, lokul, saç bükmesi, göce köftesi, Afyon övmesi, fırma baklavası.

 

Afyon’da Görülmesi Gereken Yerler

Afyonkarahisar Müzesi, Kocatepe Anıtı, Büyük Taarruz Şehitliği.
Hodalı Çeşmesi, Taşhan, Taş Medrese, Çeşmeli Konak.
Abdülkadir Geylani Türbesi, Ulu Camii, Böcü İnleri Kilisesi
Frig Vadisi, Selimiye Kaya Mezarları, Döğer Aslankaya Tapınağı.

 

Afyon’da Alışveriş Önerileri

Lokum, sucuk, kiraz, kaymak, patates, kızılcık reçeli gibi yerel tatların yanı sıra Tarihi Bedesten Çarşısı’ndan Dazkırı halısı ve kökboyalı Bahat kilimi alabilirsiniz.

Afyon Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Afyon Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

 

Zafer Havalimanı

Zafer Havalimanı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesindedir. Türkiye'nin dördüncü en büyük havalimanı olan Zafer Havalimanı, Kütahya şehir merkezinden 43, Afyon'a 60 ve Uşak'a 101 km uzaklıktadır. IATA kodu KZR olan Zafer Havalimanı sadece Kütahya değil, afyon Uşak gibi çevre illere seyahat için de hizmet vermektedir.

 

Zafer Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Zafer Havalimanı'na ulaşım şahsi araçlarla yapılmaktadır. Özel tur şirketlerinin servis araçları da havalimanına iniş yapan saatlere göre Kütahya merkeze ve çevre illere servisler düzenlemektedir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X